Ikony dofinansowania UE

E-Deklaracja Kliknij i zobacz jak założć konto

Jak zadeklarować się do lekarza rodzinnego? Czy trzeba przenosić swoją “kartę”?

Jak zadeklarować się do lekarza rodzinnego? Czy trzeba przenosić swoją “kartę”?


JAK ZADEKLAROWAĆ SIĘ DO PRZYCHODNI:

Jeśli chcesz zadeklarować się do poradni POZ musisz mieć ze sobą dowód osobisty aby wypełnić dokładnie swoje dane osobowe i podać numer dokumentu tożsamości, wszystko na sam koniec poświadcza się własnoręcznym podpisem w trzech miejscach na każdej z deklaracji.

Mężczyzna deklaruje się do:
– lekarza rodzinnego
– pielęgniarki środowiskowej
– noworodek płci męskiej do ukończenia 4-go tygodnia deklaruję się do położnej.

Kobieta deklaruje się do:
– lekarza rodzinnego
– pielęgniarki środowiskowej
– położnej środowiskowo-rodzinnej

Aby prze-deklarować się do innej przychodni nie trzeba przenosić dokumentacji. Karta szczepień dziecka zostaje przesłana pocztą pomiędzy placówkami. Wystarczy w nowym miejscu wypełnić deklarację wyboru i niczym nie trzeba się więcej przejmować. Takiej zmiany można dokonać bezpłatnie trzy razy do roku. Kolejne prze-delarowania wiążą się z poniesieniem opłaty 80 zł za każdą deklarację. Czyli w sumie może to być aż 240zł. Więcej informacji TUTAJ.

UWAGA! Nie musisz się deklarować do wszystkich z jednej placówki tzn. Możesz w jednej przychodni być zadeklarowany do lekarza rodzinnego a w innej do położnej.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jakie badania można wykonać u lekarza rodzinnego kliknij TUTAJ.

Wybór POZ jest dowolny, gdyż nie obowiązuje nas rejonizacja. Można mieszkać nad morzem a być zadeklarowanym w przychodni w Krakowie.

Jeśli często podróżujesz po Polsce to również nie masz się czego obawiać. Gdy nagle zachorujesz, nie musisz iść na wizytę prywatnie ani się prze-deklarowywać. Możesz skorzystać z darmowej wizyty POZ w miejscu swojego pobytu. Więcej informacji TUTAJ.

Jeśli jesteś osobą ubezpieczoną za wizyty w POZ nic nie płacisz. WAŻNE!!! Kobiety w ciąży oraz dzieci do 18 raku życia mogą korzystać z opieki zdrowotnej nawet gdy są nie ubezpieczone!

Deklaracja do lekarza rodzinnego

Skip to content