Ikony dofinansowania UE

E-Deklaracja Kliknij i zobacz jak założć konto

Nowy Gabinet Stomatologiczno – Ortodontyczny

Czy wizyta u stomatologa musi być nieprzyjemna?
Już nie!

Ból, strach i dyskomfort są to słowa, które najczęściej kojarzą się ludziom z wizyta u stomatologa. Wynika to z nieprzyjemnych doświadczeń z przeszłości, ale również z relacji ludzi z naszego otoczenia którzy przeżyli traumę związana z wizytą. Te przekonania należy zweryfikować i uaktualnić.


Zacznijmy od zadania sobie pytania: Czy zabiegi stomatologiczne muszą boleć? Nie.
Większość procedur można wykonać w znieczuleniu miejscowym. Po prawidłowym wykonaniu takiego znieczuleniu pacjent nie doświadczy bólu.


Tutaj nasuwa się kolejne pytanie: Czy sam proces znieczulania jest bolesny? Nie. Nie musi być. Dentysta używa żelu znieczulającego na śluzówkę w miejscu, gdzie wykonuje wkłucie. Sprawia to, że pacjent nie odczuwa bólu przy wykonywaniu zastrzyku. Tak prawidłowo wykonany zabieg jest całkowicie bezbolesny.

A co ze strachem?

Statystyki pokazują, że połowa Polaków może cierpieć na dentofobie czyli lęk przed dentystą.  Skutkuje to najczęściej unikaniem wizyt i pogłębianiu się problemów z uzębieniem. Strach przed wizytą u stomatologa, mimo że często wyolbrzymiony i nieadekwatny do sytuacji, może mieć różne postacie, od lekkiego niepokoju do pełnego przerażenia, a nawet paniki. W takich przypadkach należy przede wszystkim poinformować swojego dentystę, że odczuwam takie emocje. Lekarz wtedy może zastosować bardziej indywidualne podejście. Możemy wtedy liczyć na rozluźniającą rozmowę, podejście pełne współczucia i zrozumienia oraz dokładne wytłumaczenie każdego kroku lub przeciwnie – niezwracanie uwagi na poszczególne etapy zabiegu, jeśli tego właśnie sobie nie życzymy. U podstawy naszych przekonań najczęściej leży strach przed bólem. Uświadomienie sobie faktu że wizyta będzie bezbolesna może dużo pomóc.        W przypadku dzieci ważne jest odbycie wizyt zapoznawczych na których mały pacjent ma szanse oswoić się z nową sytuacją. Najważniejsza jest tu kwestia zaufania i poczucie bezpieczeństwa.

A co, jeżeli czujemy dyskomfort podczas wizyty?

Faktem jest, że zabiegi wykonywane w stomatologii nie należą do najbardziej komfortowych. Wynika to z głównie z tego, że dentysta przekracza naszą intymną granicę, z czym nie każdy może się czuć dobrze. Większość z nas nie przepada też za dźwiękami towarzyszącymi borowaniu czy czyszczeniu. Najbardziej jednak nie komfortowy jest fakt, że oddając się w ręce stomatologa tracimy kontrole nad sytuacją. Znajdujemy się w pozycji półleżącej z otwartymi ustami bez możliwość komunikowania się. Na szczęście na to też są sposoby. Dentysta może ustalić z pacjentem znak ręką który funkcjonuje jako tak zwany „panic button”. Na dany gest zabieg zostaje przerwany aby pacjent mógł odpocząć. To sprawia że odzyskujemy kontrole nad sytuacją. Relaksacyjna muzyka, empatyczny zespół i miła atmosfera, mogą nam znacznie umilić wizytę i obniżyć nasze poczucie dyskomfortu.

Podsumowując,

wizyta u dentysty może być przyjemnym doświadczeniem jeżeli trafimy na profesjonalne i empatyczne podejście. Nie musimy się obawiać i martwić. Pamiętajmy tylko o wizytach kontrolnych. Idealnie należałoby odbyć 2 wizyty kontrolne w roku. Dziękuje i pozdrawiam. Dentysta/Pacjent.

Zapraszamy do nowego gabinetu stomatologicznego w Płońsku przy ul. Młodzieżowej 13 lok. 9

Telefon do rejestracji: 604-751-851

Grupa Zdrowie Stomatologia – Ortodoncja – profesjonalny przyjazny personel.

W swojej szerokiej ofercie stomatologiczno – ortodontycznej, oferujemy absolutną nowość!
BEZBOLESNE czyszczenie zębów, profesjonalne czyszczenie uzupełnień implantologicznych, wybielanie.

Proponujemy profesjonalną obsługę na najnowszej generacji sprzęcie.

Zapraszamy!

Skip to content